fbpx

Клуб «Заварка»

Пространство
для детей-билингвов

«Zawarka» Klub

Miejsce dla dzieci dwujęzycznych

Napisz do nas:

O nas

Klub Zawarka to przestrzeń dla dzieci dwujęzycznych, których drugim językiem jest rosyjski. Jest to miejsce, w którym nasze dzieci mogą uczyć się języków, rozwijać swoje umiejętności i podtrzymywać komunikację z rówieśnikami.

Działamy od 2016 roku, od początku w naszych programach klubowych wzięło udział ponad 350 rodzin z różnych środowisk. Pochodzili oni z krajów byłego WNP i wywodzą się z różnych środowisk.

Nasz klub łączy wszystkich - tych, którzy przebywają w Warszawie czasowo lub na stałe. Tutaj rodzice i dzieci znajdują komfortowe, przyjazne i edukacyjne warunki dla swojej rodziny.

Dziecko w nowym dla niego środowisku językowym często czuje się wyobcowane. Ważne jest, aby je wspierać, pokazując możliwości i perspektywy nauki nowego języka w bezpiecznym otoczeniu rówieśników z własnej społeczności.

Ważne jest, aby pomóc dziecku zaakceptować swoją wielokulturowość, aby mogło na równych prawach porozumiewać się z rówieśnikami.

slider#3

Nasze podejście

Biegła znajomość kilku języków to zawsze plus: dla przyszłej kariery, rozwoju intelektualnego i perspektyw. Staramy się dać naszym uczniom jak najwięcej możliwości samorealizacji.

Dzieci, które dorastają w wielojęzycznym środowisku, w przyszłości znacznie łatwiej uczą się innych języków obcych i są bardziej otwarte na każdą nową wiedzę i doświadczenia.

Nauka kilku języków stymuluje rozwój myślenia dzieci. A dzięki ciągłej nauce popełniają one mniej błędów w mowie i nie mylą się co do słów i konstrukcji zdań.

Mózg dziecka dwujęzycznego szybciej i łatwiej przełącza się między językami przy odpowiednim treningu. Dlatego tak ważne jest wspieranie edukacji.

Jak możesz nam pomóc​

Klub Zawarka stanowczo protestuje przeciwko działaniom wojskowym na Ukrainie i wyraża swoje poparcie dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.

Dołącz do nas, aby pomóc dzieciom i rodzinom przystosować się do polskiego społeczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu ich języka i tożsamości kulturowej.

Opowiadamy się za pokojem!

Wesprzyj naszą działalność dokonując przelewu na konto Stowarzyszenia

Rachunek EUR

PL15 1160 2202 0000 0003 1641 4825

Rachunek USD

PL95 1160 2202 0000 0002 9748 8976

Rachunek w PLN

PL76 1160 2202 0000 0002 9638 1869

SWIFT: BIGBPLPW

Bank: Bank Millennium, 2A Stanisława Żaryna str., 02-593 Warsaw Poland

Odbiorca:

Fundacja WOT, ul. Jaworzyńska 4 lok.2, 00-634 Warsaw, Poland

Tytułem:

Darowizna na działalność statutową

Previous
Next

Nasi nauczyciele

Eugenia

RYSOWANIE DLA MALUCHÓW

Daria

MUZYKA

Wenera

LOGOPED

Ksenia

JĘZYK ROSYJSKI

Polina Perova

RYSUNEK

Ukończyła studia artystyczne i uniwersytet kultury. Prowadziła kursy mistrzowskie z ceramiki i modelarstwa. Od ponad 10 lat towarzyszy dzieciom i dorosłym w ich twórczej podróży!

Основатели клуба

Мария Хармаст

Мария Хармаст

Переводчик польского, английского и испанского языков, социолог. Выпускница РГГУ в Москве, Института философии и социологии Польской Академии Наук, а также переводческих факультетов Варшавского и Варминско-мазурского университетов.

Мама 18-летней дочки-билингва, живет в Польше более 20 лет.

Opinie rodziców

Dobre miejsce dla dzieci, dogodnie położone w centrum, blisko metra. Moje córki chodzą do Zavarki w soboty od 3 lat, wszyscy są bardzo zadowoleni. W domu mówimy po polsku, a w "Zavarce" mają możliwość nie tylko nauki, ale także komunikacji i zabawy z rówieśnikami po rosyjsku.

Alexandra Slonetz

Cudowny klub, cudowni ludzie!!! Mój najstarszy syn pojechał na obóz letni, a najmłodszy pojechał z Anastazją, obaj są bardzo zadowoleni! Teraz najstarszy nie może się doczekać rozpoczęcia zajęć.

Varvara Magomedova

Nasze ulubione miejsce spotkań w soboty i nie tylko! W Zavarce lekcje oparte są na zabawie, panuje przyjazna, uważna atmosfera. Mimo zróżnicowanego poziomu tempa dzieci, nauczyciele dbają o to, aby dzieci nie nudziły się i nie denerwowały, a lekcje były ciekawe i dynamiczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni!

Anna Kolesnikova

Nasze kontakty

Nasi partnerzy:

MSZ, Ośrodek Karta, Uniwersytet Warszawski, Centrum Łowicka, Wolski Dom Kultury, Ashoka, CPRDiP, Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Gdańsk.​

Media społeczne: